E.S.C GRUBU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E.S.C GRUBU

EREN.SALİH.CANER.KADİR 4 KANKİ

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MEB Liselere Sınavla Öğretmen Alacak

YazarMesaj
kadir08
ADMİN
ADMİN
kadir08

kadir08 :
;left:0px;top:0px\">

MEB Liselere Sınavla Öğretmen Alacak Empty
MesajKonu: MEB Liselere Sınavla Öğretmen Alacak   MEB Liselere Sınavla Öğretmen Alacak Icon_minitimeCuma Nis. 18, 2008 5:15 pm

MEB Liselere Sınavla Öğretmen Alacak Spacer
MEB Liselere Sınavla Öğretmen Alacak Ogretmen4
MEB, yazılı/seçme sınavlarında başarılı olanlar arasından Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Spor Liseleri ile her türdeki Anadolu Liselerine öğretmen seçimi yapacak.

Liselere, resmi öğretim kurumlarında en az üç yıl öğretmenlik yapmış olmak şartıyla, başvuru tarihi itibarıyla halen Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak ya da resmi eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmış olup da diğer hizmet sınıflarında görev yapıyor olanlar başvurabilecekler.

Başvuruda bulunacakların en az lisans düzeyinde eğitim almış olması; Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Spor Liseleri ile her türdeki Anadolu Liseleri Öğretmenlerinin seçimi için yapılan yazılı/seçme sınavlarında başarılı olmaları gerekiyor.

Bakanlığa bağlı resmî eğitim kurumlarında en az üç yıl öğretmenlik yapmış olmak kaydıyla, başvuru tarihi itibariyle halen Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak ya da resmi eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmış olup da diğer hizmet sınıflarında görev yapıyor olmak da başvuru için aranan şartlar arasında. Son üç yıllık sicil notu ortalamasının da en az iyi derecede olması gerekiyor.

Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Spor Liseleri ile her türdeki Anadolu Liseleri’ne öğretmen başvuru ve atama kılavuzu yayınlandı.

Buna göre;
* Öğrenim gördüğü alan dışında farklı bir alanda öğretmen olarak istihdam edilmiş olmakla birlikte öğrenimi esas alınarak yazılı ve seçme sınavına alınmış ve başarılı olmuş öğretmenler başvuruda bulunabilecekler.

* Anadolu Liseleri yazılı ve seçme sınavında başarılı olan öğretmenlerden hâlen askerde olanların atama başvuruları da kabul edilecek.

* Hâlen Anadolu Liselerinde kadrolu öğretmen olarak görev yapanlardan, yazılı ve seçme sınavına katılıp başarılı olanlar ise, kendi türündeki eğitim kurumlarını tercih edemeyeceklerdir.

* 2007 yılında sınav sonucu ve ilgili Yönetmeliğin 16'ncı maddesine göre ataması yapılıp iptal edilenler, atama tarihinden itibaren bir yıl süreyle tekrar başvuruda bulunamayacaklar.

* Ataması gerçekleştirilenler, atama tarihinden sonra oluşan özürlerinden dolayı, Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmenliğinde belirtilen özür durumlarına bağlı olarak, eski görev yerinden ayrılmamış olmak şartıyla iptal isteğinde bulunabilecekler.

* Aylıksız izinli olanlar hariç, geçici görevli olanlar ve yurt dışı görevde bulunanlardan, başvuru tarihleri arasında göreve başlayanların başvuruları kabul edilecek.

* Değiştirilen Fen Lisesi Yönetmeli n inin 17'nci maddesinde snav sonuçlar iki yıl geçerlidir denildiğinden, 2006 yılında Fen Lisesi Smavı'nda başarılı olanlar bu atama döneminde başvuruda bulunabilecekler.

* 2005 yılında, 2005/73 nolu Genelge ile yapılan atamaların, yargı karar ile iptaline ve geri alınmasına karar verildiğinden bu Genelge kapsamında Anadolu Lisesi türü eğitim kurumlarına atanıp da daha sonra çeşitli nedenlerle bu kapsamdaki eğitim kurumlarından ayrılanlar ilgili Yönetmeliğin 16'ncı maddesine göre başvuruda bulunamıyor.

Başvurular,

03-12 Mart 2008 tarihleri arasında http://ilsis.meb.gov.tr internet adresindeki Elektronik Başvuru Formu ile alınacak. İstekliler, internet bağlantısı bulunan herhangi bir bilgisayardan elektronik başvuru formunu doldurduktan sonra görevli oldukları eğitim kurumu müdürlüklerine onaylatacaklar. Onaylatılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Bilgisayar ortamında ataması yapılan öğretmenler atama sonuçlarını http://personel.meb.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir.

Anadolu Liselerine atanacak öğretmenlerin tebliğ belgeleri, internet aracılığıyla PDF formatında il millî eğitim müdürlüklerine gönderilecek.

Öğretmenlerin tebliğ belgeleri, en kısa sürede tebliğ edilerek ilişik kesme ve başlama işlemleri İLSİ S üzerinde işlenecektir.

Atama yapılacak alanlar
Beden Eğitimi
Biyoloji
Coğrafya
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
Felsefe
İHL Meslek Dersleri
Kimya
Fizik
Matematik
Müzik
Öğretmenlik Meslek Bilgisi Dersleri