E.S.C GRUBU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E.S.C GRUBU

EREN.SALİH.CANER.KADİR 4 KANKİ

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dersanelere SBS İhtarı

YazarMesaj
kadir08
ADMİN
ADMİN
kadir08

kadir08 :
;left:0px;top:0px\">

Dersanelere SBS İhtarı Empty
MesajKonu: Dersanelere SBS İhtarı   Dersanelere SBS İhtarı Icon_minitimeCuma Nis. 18, 2008 5:12 pm

Dersanelere SBS İhtarı Spacer
Dersanelere SBS İhtarı Sbs
Milli Eğitim Bakanlığı, izin almadıkları halde deneme sınavları yapan dershaneleri Seviye Tespit Sınavı deneme testlerinden men etti. Dershaneler yalnızca OKS ve ÖSS için mayıs ayında ülke genelinde deneme sınavı yapabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel dershanelerce ilköğretim öğrencileri için Seviye Belirleme Sınavı (SBS) deneme sınavı yapılmasına izin verilmeyeceğini açıkladı. MEB müsteşarı Muammer Yaşar Özgül, bazı dersanelerin yapılan protokole uymadığını tespit ettiklerini belirterek konuyla ilgili bir genelge yayınladı.
Özgül, yayınladığı genelgeyle, "Milli Eğitim Bakanlığı Özel Dershaneler Yönetmeliği" gereğince özel dershanelerin bağlı bulunduğu dernekler tarafından, öğrencilerin bilgi düzeylerini belirlemek ve sınav deneyimi kazandırmak amacıyla MEB'den izin alınarak il veya ülke genelinde deneme sınavları yapılabildiğini kaydetti.

SINAV İZNİ VERİLMEYECEK

Muammer Yaşar Özgül, genelgede şu ifadeleri kullandı:

"MEB'e müracaat eden ve protokol imzalayan, Bilgi Çağı Özel Öğretim Kurumları Derneği (BİLGİDER), Tudem Dershaneleri Derneği (TUDER), Özel Dershaneler Birliği (ÖZ-DE-BİR), Güven Dershane Sahipleri Derneği (GÜVENDER), Özel Anadolu Kültür Dershaneler Birliği (KÜLTÜR-BİR) dernekleri 4 Mayıs 2008 tarihinde OKS, 10 Mayıs 2008 tarihinde de ÖSS deneme sınavı yapacaklardır. Ancak izin verilmemesine rağmen bazı dernekler ile özel dershanelerin, ilköğretim öğrencilerini Seviye Belirleme Sınavı adı altında sınav yapma girişimlerinde bulunduklarına ilişkin duyumlar alınmaktadır. 2008 yılı içinde sadece OKS ve ÖSS için deneme sınavı yapılması uygun bulunduğundan, ilköğretim öğrencileri için SBS deneme sınavı yapılmasına izin verilmeyecektir."

Yılda bir kez ve bakanlıkça belirlenen tarihlerde sadece Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) ve Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) için deneme sınavı yapılmasına karar verildiğini belirten Özgül, SBS için deneme sınavı yapılmasının uygun görülmediğini ifade etti.
https://meuf.keuf.net

Dersanelere SBS İhtarı
1 sayfadaki 1 sayfası