E.S.C GRUBU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E.S.C GRUBU

EREN.SALİH.CANER.KADİR 4 KANKİ

AnasayfaPortalLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Anaokulu ücretleri 20 milyara dayandı

YazarMesaj
kadir08
ADMİN
ADMİN
kadir08

kadir08 :
;left:0px;top:0px\">

Anaokulu ücretleri 20 milyara dayandı Empty
MesajKonu: Anaokulu ücretleri 20 milyara dayandı   Anaokulu ücretleri 20 milyara dayandı Icon_minitimeCuma Nis. 18, 2008 4:44 pm

Özel anaokulları uyguladıkları ücret politikasıyla, kolejler ve vakıf üniversiteleriyle yarışır hale geldi. Özellikle İstanbul’un gözde semtlerindeki anaokulları yıllık ücretleri ile adeta dudak uçuklatıyor. En düşük 10 bin YTL’den başlayan anaokulu ücretleri 20 bin YTL’ye kadar çıkıyor. Gözde anaokullarının çoğunluğu öğrencilerini mülakatla seçerken, bazıları ise, kontenjanlarının dolması halinde kura yöntemi uyguluyor.
Maddi durumu iyi olan velilerin çocuklarını göndermek istediği İstanbul’un gözde semtlerindeki gözde anaokullarına kayıtlar Nisan ayı başında başladı. Çocuklarını kendilerince “çok iyi bildikleri” bir anaokuluna göndermek isteyen veliler şu günlerde yoğun bir kayıt telaşı yaşıyor.
Velilerin gözdesi haline gelmiş anaokullarının bir çoğu, ön görüşme ve ön kayıt yöntemi uyguluyor, bazıları ise çocuk ve velisi ile mülakat yapıyor. Gözde anaokullarına kayıtların haziran ayına kadar devam edeceği belirtildi.
GÖZDE ANAOKULLARI
İstanbul’un gözde anaokullarının bazıları şöyle:
Özel Fevziye Mektepleri Vakfı (FMV) Anaokulu: Yeni öğrenciler görüşme yöntemiyle alınıyor. Geçen yıl alınan ücret, her şey dahil 12 bin 474 YTL. Mayıs ayında bu ücrete yüzde 10 civarında zam yapılması bekleniyor. Kayıtlar devam ediyor.
Şişli Terakki Vakfı Anaokulu: Kayıtlar 7 Nisan 16 Mayıs arasında. Her başvuran alınmıyor. Ön görüşme şartı var. Geçen yıl alınan ücret sadece eğitim bedeli, 10 bin 500 YTL artı KDV.
TED Vakfı Koleji Anaokulu: Kayıtlar 14 Nisan 9 Mayıs arasında. Kontenjan aşılması halinde kura çekiliyor. Geçen yıl alınan yıllık ücret, sadece eğitim bedeli olarak 13 bin 300 YTL.
İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu: Kayıtlar devam ediyor. Ön kayıt yöntemi uygulanıyor ve sonra mülakat yapılıyor. 2007-2008 ücreti, 20 bin 100 YTL. Bu ücrete yemek ve eğitim dahil, servis dahil değil. Yeni ücret Mayıs’ta belli olacak. Anaokulu için de aynı yöntemler uygulanıyor. Anaokulu eğitim ve yemek bedeli ise yıllık 16 bin 400 YTL:
Eyüboğlu Eğitim Kurumları İlköğretim ve Anaokulları: Kayıtlar devam ediyor. Kontenjan ilköğretimde her sınıf 16 öğrenci ile sınırlı. Öngörüşme şartı var. Randevu alınıp gidiliyor. Geçen yıl uygulanan ücret, her şey dahil yarım gün aylık bin 100 YTL, tam gün bin 350 YTL.
Özel Bilfen Anaokulları: Her bir ayrı Bilfen anaokulunun ücreti farklı. Kayıtlar 14 Nisan’da başlıyor. Kayıtlar kontenjan dolana kadar devam ediyor. Geçen yıl Acarkent Bilfen Anaokulu’nun yıllık ücreti tam gün, 12 bin 420 YTL.

https://meuf.keuf.net

Anaokulu ücretleri 20 milyara dayandı
1 sayfadaki 1 sayfası